Samotné ovládání zavlažování, i jeho obsluha je velmi jednoduchá a nezáleží na tom, jestli jde o menší zahrádku, nebo park o rozloze několika tisíc metrů.

 OBSLUHA A ZPŮSOBY ŘÍZENÍ ZÁVLAHY

Automatická závlaha se ovládá pomocí řídíc jednotky (ovládací jednotky), do niž se zadají údaje o tom kdy, jak dlouho a která sekce má zavlažovat.

K ovládací jednotce je připojeno čidlo srážek. Může to být základní čidlo, které dokáže pouze rozpoznat déšť, nebo modernější čidla Solar Sync, které jednotce předávají množství údajů o současné meteorologické situaci včetně výpočtu evapotranspirace.
Spojením ovládací jednotky s čidlem srážek Solar Sync dosáhnete plné automatizace zavlažování bez nutnosti zásahu uživatele.

VÝBĚR A NASTAVENÍ OVLÁDACÍ JEDNOTKY

Jednotky od značky Hunter se vyznačují vysokou spolehlivostí a intuitivním ovládáním. Všechny mají na čelní straně display zobrazující momentální stav zavlažování nebo nastavované hodnoty. Dále několik tlačítek a otočný ovladač pro změnu volby programování a zobrazení již nastavených údajů. Jednotky disponují štítkem a návodem v českém jazyce.

Jednotky se vyrábí ve variantách do interiéru i exteriéru. Existují i jednotky pro provoz pouze na baterie nebo solární energii, což se může hodit tam, kde není možné přivést elektřinu.

Ovládacích jednotek je velký výběr a vždy je vhodné zvolit takovou, která se pro zavlažovanou plochu nejvíce hodí. Jednotlivé druhy jednotek se liší hlavně možností připojit více čidel a množstvím voleb v nastavení. S rozvojem internetu a aplikací pro mobilní telefony přicházejí i jednotky ovládané pomocí těchto prvků.

ÚDRŽBA ZAVLAŽOVÁNÍ

Základní údržba závlahy spočívá hlavně v občasném seřízení postřikovačů, čištění filtrů a kontrole funkčnosti. Pokud nemáte plně automatickou jednotku, zůstane na vás změna volby sezónního nastavení podle měnícího se počasí.

Nejnutnějším zásahem je zazimování stlačeným vzduchem před příchodem zimního období. Zazimování závlahy můžete svěřit do naší péče, stejně tak jako jarní spuštění a periodický servis, který je potřebný u větších ploch a technologicky náročnějších závlahových celků.

Všechny potřebné informace Vám předáme po instalací s praktickou ukázkou.

X COORE | Ovládací jednotka k řízení zavlažovacích rozvodů.

Čidlo srážek a evapotranspirace Solar Sync k úplné automatizaci závlahy

Ovládací jednotka I Core pro větší plochy

Ovládací jednotka ELC pro malé plochy

img_divider

Výhody automatického ovládaní

Automatizací zavlažování dosáhnete absolutního komfortu při zalévání. Ovládací jednotky jsou zaměřeny na svou práci, kterou na rozdíl od člověka periodicky vykonávají. Nezapomenou, nepotřebují dovolenou, nevadí jim přesčas. Pracují 24 hodin 7 dnů v týdnu.

  Pokročilé možnosti programování
  Intuitivní a jednoduché ovládání
 Pracují takřka bez zásahu uživatele
  Vyhodnocují množství potřebné vody k doplnění srážek
  Spolehlivost a dlouhá životnost