Toto zavlažování se obecně nazývá mikrozávlaha, bodová mikrozávlaha, nebo taky cílená závlaha. Je určeno k zavlažování jednotlivých, nebo menších skupin rostlin pomocí kapkovačů, kapkovacích jehel, bublerů, mikropostřikovačů a mlžičů.
Hodí se do interiérů, ale může být instalováno i venku k zalévání bylinek, jahod, popínavých dřevin…

Kde se Mikrozávlaha Používá

Do mikrozávlahy patří také bublery k zalévání solitérních stromů zátopem. Zálivka mikropostřikem najde své využití k zavlažování keřových skupin a snižování teploty ve sklenících, fóliovnících a zimních zahradách. V poslední době se mikropostřik začíná využívat i u venkovních teras restaurací a hotelů, ke snížení teploty a zlepšení ovzduší.
Hlavním využití najde v zimních zahradách, při zálivce truhlíků a květináčů, na terasách, pěstebnách, zahradnictvích, v zemědělství a k závlaze zelených stěn.
Tato závlaha se dá aplikovat na jakoukoli plochu od několika truhlíků až po zavlažování zahradního centra, nebo pole jahod.
Mikrozávlaha je nesmírně variabilní. Široký výběr komponent a jejich nízká cena je jen jedna z výhod mikrozávlahy. Daleko větší výhodou je velká úspora vody oproti plošnému zavlažování a její cílenost. Voda je přivedena přímo ke kořenové zóně rostlin. Na rozdíl od plošné zálivky, při použití cíleného zavlažování ubude plevelů na plochách, které nechceme zavlažovat.

Jak se s Mikrozávlahou Zavlažuje

Mikrozávlaha může být připojená k běžnému zahradnímu ventilu pro manuální ovládání, nebo se ovládá řídící jednotkou přes elektroventily.
Spojením mikrozávlahy s automatickým ovládáním řídící jednotkou uspoříme nejen čas, ale i vodu. Obzvlášť truhlíky a kontejnery umístěné venku na slunných místech vyžadují zalití až dvakrát denně a je jím jedno jestli je zrovna víkend nebo jste odjeli na dovolenou.
Do mikrozávlahy se dá také pomocí membránové pumpy nebo dávkovačů aplikovat tekuté hnojivo přímo do vody určené k zalévání.

Zavlažování truhlíků

V pozadí baterivá ovládací jednotka NODE 100 pro řízení závlahy na terase

Skalka zavlažovaná mikropostřikem

Zimní zahrada - rozdělovač mikrozávlahy a kapkovací jehly před výsadbou

img_divider

Výhody Mikrozávlahy

Mikrozávlaha najde uplatnění jak v domácnostech tak při nasazení k produkční výrobě zeleniny, trvalek a dřevin. Mikropostřik se začíná využívat také ke zlepšení ovzduší venkovních prostor. Pracujeme s kvalitní mikrozávlahou od Australské firmy Antelco .

Úspora vody cíleným zavlažováním
Úspora času potřebného k zalévání
Velký výběr komponent pro malé i velké
Malé rozměry koncových prvků
Automatizace celého zavlažovacího procesu
Nízká cena výrobků pro mikrozávlažování



Ano, zavlažování můžete připojit na běžný zahradní kohoutek. Jen je potřeba mezi mikrozávlahu a kohoutek namontovat sítový nebo diskový filtr.


Ano, tento způsob se jako zdroj vody pro mikrozávlahu hodí. Gravitační způsob se používá především v zemědělství. Musí se k němu zvolit tlakově nenáročné komponenty. Nádrž by měla být neprůhledná a pokud možno zastíněná, kvůli tvorbě řas.


Tento mikropostřik se provádí mlžením. Nepostřikuje se přímo terasa, na které sedíte ale okolní plochy. Instaluje se na začátek střešní nebo okapové konstrukce.

Máte o mikrozávlahu zájem?